11 Mar Brak komentarzy admin Zgiełk , ,

Dzieci dają wiele szczęścia, powodują że dom tętni życiem, a życie rodziny jest ciągłą przygodą. Każdy dom powinien być odpowiednio dostosowany do dzieci, musi być dla nich bezpieczny, ale też zapewniać im miejsce do spania, zabawy i odpoczynku. Bardzo ważnym lokum dla każdego malucha, jest jego pokój. Taki pokój powinny mieć już niemowlęta, od początkowych chwil życia. Każde maleństwo powinno mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeśli początkowo rodzice wolą mieć maleństwo w pobliżu, to odrębny pokoik można już dla niego zaaranżować i przebywać tam z nim w trakcie dnia. Czym szybciej maluch przywyknie do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dla dziecka jest szczególnym miejscem, powinien być przytulny i ładnie urządzony. Powinno w nim być bardzo kolorowo, bo szczególnie dla niemowlaków, stymulacja barwami jest bardzo istotna dla właściwego rozwoju. Pokój dla dzieci żeby był funkcjonalny i praktyczny, powinien być wyposażony we właściwe meble. Wszystkie meble do pokoju dla dzieci, muszą mieć odpowiednie atesty. Powinny być wyprodukowane z nieszkodliwych i ekologicznych materiałów, bo dzieci w szczególności te najmniejsze wykazują zwyczaj wkładania rozmaitych rzeczy do ust. Nie może więc im to zaszkodzić, jeśli poliżą łóżeczko, czy będą chciały skosztować szafki. Bardzo ważną kwestią jest też wytrzymałość umeblowania w pokoju dla dzieci i ich stabilność. Aby polepszyć bezpieczeństwo dziecka w pokoju, dobrze jest każdy mebel przytwierdzić dodatkowo do ściany. Dzięki temu można uniknąć ryzyka przewrócenia się szafy albo łóżka na malucha. Jednym z najbardziej istotnych mebli dla najmłodszych dzieci, jest łóżeczko. Ten mebel ma zapewnić dziecku zdrowy i spokojny sen, być miejscem gdzie będzie mogło wypocząć. Łóżeczko w pokoju dla dziecka, powinno pasować do pozostałych mebli. Z tego powodu najkorzystniej finansowo jest sprawić maluchowi gotowy komplet, w którym znajdzie się łóżko odpowiednie do wieku dziecka, szafa i komoda na ubranka i pieluszki, komoda kąpielowa oraz przewijak. Meble do pokoju dziecięcego są słodkie. Często ozdobione są bajkowymi postaciami, kolorowymi rysunkami i grafikami. Utrzymane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, dzięki temu taki pokój dla dzieci jest uroczy i słodki.
W pokoju dziecięcym nie powinno także zabraknąć odpowiedniego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jasnego oraz rozmaitych, dziecięcych przedmiotów. Do nich należą akcesoria kąpielowe i pielęgnacyjne, zabawki, wygodne fotele, w których będzie można dziecko karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można włączać dziecku kołysanki. To jak zaaranżuje się pokój dziecięcy, zależy tylko i wyłącznie od opiekunów. W inny sposób aranżuje się się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla rodzeństwa. Trzeba także brać pod uwagę wiek pociechy, jego potrzeby i charakter. Pokój dla dziecka powinien być zaaranżowany z sercem, dlatego każdy element wyposażenia powinna być mądrze zaplanowana. Dobrze jest poświęcić na to sporo czasu, rozplanować każdy kąt w pokoju, tak aby maluszek czuł się dobrze w takim otoczeniu, aby było wyciszone i zadowolone. Sprawi to, że i rodzice będą mogli się spokojnie delektować rodzicielstwem i nowym życiem w większym gronie.