Dla świeżo upieczonych rodziców zaaranżowanie pokoju dziecka jest istotnym zadaniem. Wybierając łóżeczko z komfortowym materacem, muszą zadbać o ochronę delikatnej skóry dziecka. Dobór właściwej pościeli musi być nakierowany nie tylko na podkreślające jej charakter dziecięce grafiki animowane, ale w głównej mierze komfort i bezpieczeństwo. Najlepsza jest rzecz jasna pościel z bawełny. Musi być jednak wysokogatunkowa i wykazywać się antyseptycznością, ponieważ skóra dzieci jest skłonna do podrażnień i odparzeń.

Materiał bawełniany najodpowiedniejszy dla skóry malucha
Wysoko gatunkowa bawełna daje możliwość skórze oddychać dzięki temu nie pojawiają się odparzenia. Poprawia to również znacząco komfort snu, który jest znaczący dla rozwoju w przypadku najmłodszych dzieci. Kołdra i poduszka najlepiej by posiadały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Nadaje się zarówno na lato jak i na zimę. Nie odkształca się i nie drażni skóry.

Dobranie pościeli pomocnej zasypianiu
Pościel dobrana do zamiłowań maluchów, np. z ulubionymi bohaterami bajek, sprawia, że chwila zasypiania jest dla nich przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Dzieci, zwłaszcza młodsze często mają kłopoty z zasypianiem, dobrze więc ten moment im jak najbardziej ułatwić, zapewniając zasypianie z ulubionymi postaciami z bajek widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, bohaterowie Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta ze znanego filmu rysunkowego.

Aranżacja pokoju małego kibica futbolu
Gdy urządza się pokój dla większego dziecka można postawić na pościel z emblematem ukochanego klubu piłkarskiego, która podkreśli aranżację pokoju małego fana futbolu. Świetnie będzie pasował także dywan imitujący trawę na boisku piłkarskim. Aranżację takiego pokoju dopełni Koszulka piłkarska uwielbianego zawodnika zawieszona w antyramie, czy naklejki naścienne z piłkarzami. Z pokoju można zrobić również stadion piłkarski umieszczając na wszystkich ścianach naklejki imitujące trybuny, co w zestawieniu z dywanem może prezentować się niezwykle efektownie. Niezbędnym gadżetem w takim pokoju będzie również zestaw piłek.

Urządzenie pokoju amatora czarów
Odpowiedni wystrój pokoju musi iść w parze z zamiłowaniami malucha. Które tworzą się już we wczesnym dzieciństwie. Jeżeli zaciekawione jest magią, warto urządzić mu magiczny pokój. Nie potrzeba do tego wielkich nakładów finansowych. Bardzo dobrze sprawdzą się nalepki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą tworzyły dodatkowe oświetlenie i tworzyły poza tym magiczną atmosferę. Można stworzyć coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przywieszając ich naprawdę dużo. Do tego lampa z połyskującymi chromowanymi częściami. Pościel może być z ulubionym bohaterem bajki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć również odpowiednich gadżetów, takich jak różdżki, czy nalepki na ścianach, a także czarodziejska tablica, na której można rysować i usuwać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez czarodziejskie okulary. Elementem magicznego pokoju może być również namiot, w którym dziecko będzie miało możliwość się schronić i poczuć niewidoczne.