11 mar Brak komentarzy admin Zgiełk , ,

Wyekwipowanie pokoiku dziecka pod żadnym pozorem nie jest prostym zadaniem i niekiedy nastręcza bardzo dużo problemów. Sytuacja jest o tyle prosta, że w przypadku niemowlaków wskazane jest zdecydować się na ergonomiczność i bezpieczeństwo, a design może zstąpić na inny plan. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak banalnie, zwłaszcza w takim przypadku, gdy zaczynają posiadać własne zdanie oraz opinie. Oczywiście należałoby, a wręcz powinno się ozdabiać pokoik wspólnie z dzieckiem i pozwolić mu na własne wybory, w rzeczy samej rodzic ma obowiązek monitorować sytuację oraz zapobiegać złym wyborom. O ile dziecko może wybrać kolor ścianek, czy swoje biurko, tak rodziciel powinien przetestować czy posiada ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku wskazane jest wybrać się do sklepu meblowego, który oferuje meble dedykowane do konkretnej grupy wiekowej. Przynależy skusić się na modele, które posiadają zaokrąglone i łagodne krawędzie, co zapobiega cięższym animozjom. Wszelkie komplety mebli powinny być wykonane z certyfikowanych oraz bezpiecznych półproduktów. Jak wiadomo sen służy rozwojowi zatem, jest konieczne wybrać takie łóżeczko, które będzie i bezpieczne oraz wygodne.

Pokoik dla dziewczynki
Małe, kilkuletnie panienki bardzo często ubóstwiają bawić się w księżniczki i parodiować postacie z opowieści, tym samym interesującym pomysłem, może być zorganizowanie pokoju w stylu małej królewny to znaczy księżniczki. Można tutaj wybrać delikatny róż, jako kolor ścian. Łóżeczko może być drewniane, z emblematem księżniczki. Ważne, aby było niskie. Znaczący jest także dobór materaca, nie powinien on być zbyt puchowy. Pościel może być także w konkretny deseń np. osobowości Disneya, jaki kapitalnie skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pomieszczeniu przetestują się białe mebelki. Na półkach można zestawić ukochane zabawki. Umiłowany miś pluszowy może zaś być zlokalizowany na łóżku i usługiwać jako przytulanka.
Jeżeli przestrzeń jest spora, warto w niej umieścić domek dla lalek a także namiot, który przypomina zamek.

Pomieszczenie dla chłopczyka
Wyrostkowie ubóstwiają zabawy samochodzikami a także postacie z opowieści, jakie są synonimem dzielności. Znakomitym pomysłem może być zaaranżowanie pomieszczenia odpowiednio z zainteresowaniami oraz ulubionymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian zdołają być w klasycznej bieli, błękicie lub łagodnych odcieniach szarości. Na ściankach można zawiesić plakaty z superbohaterami. O ile maleństwo interesuje się samochodami można kupić łóżeczko w tym kształcie. Jest to kapitalny pomysł, jaki zagwarantuje wiele przyjemności najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy chodzą do szkoły powinno się postarać się także o wygodne biurko a także siedzisko, najlepiej nie decydować się na rodzaj obrotowy, dlatego że zamiast odpracowywać lekcje maleństwo może się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko jest dozwolone umiejscowić lampkę, która jest pomocna w sytuacji, kiedy dziecko chce w nocy skorzystać z toalety. Na posadzce odpowiedniej przetestuje się wykładzina dywanowa, niż panele, jakie są śliskie, przez co dziecko może bardzo łatwo paść. Nie przetestuje się także gres podłogowy, który bezproblemowo umazać, a trudniej wyczyścić. Przy organizowaniu pomieszczenia dziecięcego powinno się nie zwrócić uwagi wyposażenie go w konsole do gier czy pecet oraz odbiornik telewizyjny.