11 mar Brak komentarzy admin Zgiełk , ,

Małe dziecko w swoim pokoju spędza bardzo dużo czasu. To tam spędza czas na zabawie i śpi, w związku z tym warto poświęcić trochę czasu i zaaranżować je w taki sposób, by było odbiciem jego charakteru i pasji. Maluchy już od najmłodszych lat wyrażają wyraźnie co jest zgodne z ich upodobaniami, a co nie, nawet wtedy, gdy jeszcze nie mówią. Dlatego warto ich fascynacje przełożyć na wystrój ich pokoju, żeby czuły się w nim naprawdę dobrze.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dla dziecka podobnie, jak ten dla dorosłych może być urządzony w określonym stylu. Dobór mebli dla dziecka podyktowany jest przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością, jednak dobrze aby były one również dopasowane do planowanej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać meble drewniane, które idealnie dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf są dobre raczej do pokoju nastolatka, zwłaszcza jeżeli są błyszczące i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju mniejszych dzieci, gdyż w przypadku ich wykorzystania musiałyby być bez przerwy myte z odbitych palców. Najbardziej solidne są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Zazwyczaj więc używa się połączenie płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do aranżacji pokoju w danym stylu dla małych dzieci, można zastosować także łóżka w rozmaitych kształtach, np. takie imitujące samochód wyścigowy bądź statek albo dla dziewczynek imitujące karetę. Do niewielkiego pokoju rodzeństwa rozsądnie kupić łóżko piętrowe. Takie łóżko chciałoby mieć niejedno dziecko. Szeroki wybór kolorów i rodzajów materiału da szansę dopasować je do każdej aranżacji. Szafa przesuwna sprawdzi się zarówno w pokoju młodszego dziecka, jak i nastolatka. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wytworzyć ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona również z wybraną grafiką lub klasyczną drewnianą.

Urządzenie pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla wielbicieli eskapad, można urządzić pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego elementem może być ster zamocowany do ściany, a także naklejka ścienna z mapą świata, na której mali podróżnicy zaznaczać będą miejsca, które chcą odwiedzić. Oczywiście nie może się obyć bez podłogi, która przypominać będzie morskie fale. Mogą się na nim znajdować morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie obok mapy można umieścić postaci piratów z bajek. Elementem pirackiego pokoju zdecydowanie musi być skrzynia na pirackie skarby, czyli wszystkie cenne zabawki dziecka.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, dlatego można urządzić pokój małej miłośniczki mody. Jeśli dziewczynka lubi stroić się przed zwierciadłem można zawiesić takie na całą ścianę, w którym będzie miała możliwość się przeglądać, przebierając się w kolejne sukienki. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak wyposażona w zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można zastosować bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki temu dodatki można zastosować w dowolnych kolorach, nie tylko w różu. Ładnie komponować się będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.