7 cze Brak komentarzy admin Zgiełk , ,

Wycieczki rodzinne, wyjazdy z bliskimi dostarczają wiele zadowolenia, odprężenia i relaksu. Spędzanie czasu w gronie znajomych, poprawia samopoczucie, jak również stwarza jeszcze większą więź między bliskimi. Gdzie zorganizować rodzinny wyjazd? Jak spędzić wspólny czas na świeżym powietrzu?
Podczas letnich wakacji, ciepłych i przyjemnych dni, warto zorganizować wycieczkę, która pozwoli cieszyć się wspólną obecnością, a jednocześnie korzystać z uroków przyrody i natury. Ciekawym pomysłem jest rodzinne wyjście do zoo.

Wrocław to miasto które oferuje jedno z najciekawszych i największych ogrodów zoologicznych w Polsce, jak również oferuje wiele ciekawych dodatkowych atrakcji, które będą ciekawym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wrocławskie zoo to ogród istniejący od ponad 54 lat, gromadzący na swoim terenie blisko 10 500 zwierząt. Zoo we Wrocławiu jest piątym ogrodem zoologicznym w Europie, pod względem popularności i zainteresowania klientów. Wrocławski ogród oprócz pięknych i okazałych gatunków zwierząt może również poszczycić się niezwykłą infrastrukturą. Na terenie ogrodu, mieści się bowiem, kilka wartościowych obiektów, będących dziełem Karla Szmidta oraz Alberta Graua. Dzięki popularności i zainteresowania odwiedzających ogród zoologiczny stale się rozwija i rozbudowuje. Na terenie zoo można zobaczyć obiekty takie jak: wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, wybieg dla rysi i żbików, fokarium – basen dla fok z nowoczesnym systemem filtracji i panelami umożliwiającymi widok podwodny, pawilon z hala wolnych lotów, budynek z ekspozycją zwierząt pustynnych, pawilon z gibonami, terrarium, ranczo czy pawilon okapi i świń rzecznych.

Dużą i nowoczesną atrakcją dostępną we wrocławskim zoo Afrykarium – kompleks budynków wraz z oceanarium prezentującym afrykańskie zwierzęta. Afrykarium prezentuje ekosystemy wodne oraz lądowe usytuowane w Afryce. Obiekt podzielony jest na część zewnętrzną i wewnętrzną. Cały kompleks liczy 19 obiektów: akwariów, basenów, zbiorników, a zebrane okazy przedstawione w niesamowity sposób, zachwycą nawet najbardziej ciekawskich i wymagających turystów.

Wrocławski ogród zoologiczny to przyjemne miejsce, dedykowane osobom młodym, dorosłym starszym, dzieciom, całym rodzinom, jak również zorganizowanym wycieczkom. Możliwość spaceru wyznaczonymi alejkami, oglądanie prezentowanych gatunków zwierząt, odpoczynku oraz zaspokojenia głodu i pragnienia, stwarza strefę komfortową oraz unikalną. Dodatkowe atrakcje umilą spędzony czas, a wycieczka będzie niezapomniana i mile wspominana. Przed przyjazdem do wrocławskiego zoo należy zapoznać się z cennikiem, regulaminem zwiedzania, a także godzinami otwarcia obiektu. Warto również zapoznać się z proponowanym wyposażeniem i ubiorem podczas zwiedzania, a także dodatkowymi atrakcjami i opłatami z nimi związanymi. Bilety zapewniające wejście na teren ogrodu można nabyć bezpośrednio w kasie usytuowanej przed ogrodem, jak również zakupić Internetowo w postaci e- biletu, na stronie Wrocławskiego ZOO oraz partnerów.