11 mar Brak komentarzy admin Zgiełk , ,

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. O ile niemowlak nie ma jeszcze swoich upodobań i to rodzice według własnego gustu urządzają jego pokój, o tyle w przypadku większych pociech trzeba już wziąć pod uwagę jego zainteresowania i upodobania. Ważnym wyposażeniem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jakie zabawki wybrać do pokoju noworodka?
W chwili obecnej panuje moda na naturalne materiały. Rodzice chętnie więc kupują drewniane modele, które ozdabiały pokoje ich babć. Świetnym zakupem bez wątpienia jest koń na biegunach, który jest nie tylko zabawką ale ładnym elementem wystroju pokoju dziecka. Rzecz jasna maleńkiemu dziecku jeszcze nie posłuży, dlatego poza tym dobrze jest nabyć również pluszaki w czarno-białych kolorach. Będzie to interesujący i świetny wybór dla niemowlaka, który potrzebuje wielu bodźców do właściwego rozwoju, a do pewnego etapu życia widzi świat w czarno-białych barwach. Niezastąpionym gadżetem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą niemowlę będzie miało możliwość spoglądać. Można ją nakręcić dzięki czemu dziecko będzie wodzić za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać piosenki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne podczas usypiania go.

Zabawki do pokoju starszego dziecka
Wybór zabawek do pokoju kilkuletniego dziecka bez wątpienia powinno się już z nim uzgodnić. Świetnym wyborem będą duże lalki, które można postawić w kącie lub na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego dziecka taka zabawka jest bardzo atrakcyjna i pluszak zwykle towarzyszy mu, kiedy wybiera się do spania. Dobrze jest kupić ponadto kosze, w których będzie można je schować, zwłaszcza gdy jest ich sporo. Można je dopasować pod kolor ścian czy też pomalować, gdy wykonane są np. z wikliny. Będzie to też odpowiednie akcesorium, które pozwoli nauczyć dziecko sprzątać po sobie po zabawie.

Zabawka dla poszukiwacza przygód
Kiedy ma się dość sporo miejsca można nabyć także namiot do pokoju dla dziecka. Większość dzieci lubi schowki i ukrywanie się, w związku z tym będzie to dla nich świetna zabawa. Dziecko będzie miało możliwość tam ułożyć swoje pluszaki oraz samochodziki czy lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo czy też opiekuna, ponieważ namiot jest przestronny. Latem można go również rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało możliwość przebywać w czasie upalnych dni.

Zabawki w głównej mierze mają za zadanie rozwijać, dlatego warto skusić się na te interaktywne, wszechstronnie pobudzające zmysły. Nie muszą to być przeładowane światłami i dźwiękami, których zbyt duża ilość może też okazać się rozpraszający dla dziecka. Dobrze zdecydować się na te konstrukcyjne, które umożliwiają ćwiczenie logicznego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Tradycyjne Lego czy też klocki drewniane będą idealnym gadżetem do dziecięcego pokoju, budują relację z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najważniejsze aby kupować takie, które właściwe są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je schować w regale z organizerami, który jest najbardziej funkcjonalny do dziecięcego pokoju, gdyż wszystko będzie na wyciągnięcie ręki i jednocześnie dziecko samo będzie mogło wkładać do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym troski o swoje przedmioty.