Wybór zabawek do pokoju dziecka niejednokrotnie nastręcza rodzicom wiele trudności. Szeroki asortyment może przyprawić o zawrót głowy. W największym stopniu istotne jest, aby zabawki dostosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie przeładowanie pomieszczenia nadmierną ich ilością a także wybór zabawek z wyznaczonego materiału. Gigantycznym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Oczywiście niesłabnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w rozmaitych rozmiarach.

Pokoik dla dzieciaczka powinien być przystosowany do jego wieku. W noworodkowym pokoju nie może zabraknąć także funkcjonalnych mebli dla rodziców. Konieczny będzie bujany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić niemowlaka. Przy trudnościach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie młode mamy, innymi słowy Whisbear, oznaczany w podobny sposób Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie wytwarza wibracje, które odtwarzają odgłosy słyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niesłychanie skutecznym uspokajaczem, kiedy dziecko rozpoczyna ronić łzy. Zaopatrzone są w sensor, który po dwudziestu minutach przemożnego rezonowania przechodzi w stan pilnowania, a kiedy dziecko zaszlocha raz jeszcze zaczyna szemrać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka oraz pierwsza zabawka, którą dziecko posiada przy sobie. Kiedy dziecko rozpoczyna już uchwycić, poza funkcją usypiania, jest jednocześnie perfekcyjny do bawienia się. Jego ergonomiczny kształt pozwala zaczepić go również o ramę łóżeczka, jeśli nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask powracają także stereotypowe, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu również misie, króliczki, a także sofy będące jednocześnie ogromną zabawką. Zabawki posiadają proste, zaokrąglone kształty, w następstwie tego nadają się także dla niezwykle malutkich dzieci, także noworodków. Dodatkową atrakcją są ubranka dla laleczek i niedźwiadków z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa laleczka czy miś będzie znakomitym kompanem dziecka od początkowych chwil życia.

Niezwykle legendarne, a także rozwijające są tradycyjne misie, a także interaktywne. Miś na baterię ma wbudowanych kilka trybów między innymi potrafi kalkulować, świergocze piosenki, a również zapamiętuje sekrety dziecka szepnięte mu na uszko i dokładnie je powtarza. Przy śpiewaniu i mówieniu porusza także buzią, co jest specjalną atrakcją dla dzieci.

Elementem wystroju pokoiku dziecka mogą być także zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego półproduktu, cieszą się coraz pokażniejszą popularnością. W podobny sposób klocki w rozmaitych kształtach, z których można produkować z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane szyny dla samochodzików będą nie tylko wspaniałymi zabawkami, ale również ozdobią pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są również drewnopodobne koniki na biegunach, którymi zabawiały się już prababcie, a prawnukom identycznie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabawek do pokoju dziecka powinien być podyktowany nie tylko tymczasową popularnością, jednakże przede wszystkim funkcjonalnością. Dobrze by posłużyły dziecku na dłuższy okres.